MonkeyFest Bootcamp Prague 2018

Jednodenní otevřená konference o Xamarinu, .NETu, C#, a dalších technologích

O akci

MonkeyFest 2018 Bootcamp, je globální jednodenní konference, která Vám představí novinky i zajímavosti ze světa Xamarinu, .NETu a C#. Akce je pořádána komunitou Xamarin Developers Group Czech.

map ico Praha Microsoft CZ, Vyskočilova 1561/4a

calendar ico 10. 11. 2018

clock ico 9:45 – 16:00

developer ico 100 míst

speaker ico 6 řečníků

Co se dozvíte

Konference MonkeyFest Bootcamp Prague 2018 se skládá ze šesti přednášek, ve kterých Vám odbornící z oblasti mobilního, webového a frameworkového vývoje představí několik témat.

  • Novinky v Xamarin.Forms 3.0 a C# 7 a výš
  • Popis Base Class Libraries a .Net Standardu od Project Managera Mono frameworku
  • Pohled na funkcionální programování a netradičního vývoje na Macu
  • Využití jazyka C# ve hře GTA 5

Partnery akce jsou společnosti Appio, Microsoft a Skeleton Software!

Appio Microsoft Skeleton software

Program

Zahájení MonkeyFest Bootcamp Prague 2018 !!

9:45 - 10:00

Novinky v Xamarin.Forms 3

10:00 – 10:45

Co nového se objevilo v Xamarin Forms 3.0? Co přinesly verze 3.1 a 3.2? A co můžeme očekávat do budoucna? Tyto otázky Vám zodpoví právě tato přednáška.

Vojtěch Mádr
Microsoft MVP, Co-organizer XMDG.cz

Vojtěch se zabývá návrhem, tvorbou a nasazením mobilních aplikací, tvořených zejména v Xamarinu v kombinaci s využitím DevOps nástroje Visual Studio AppCenter. Kromě toho je konzultantem a školitelem, přednáší na vývojářských konferencích, spoluzaložil Xamarin Developers Group Czech a s Martinem Šimečkem moderuje .NET.CZ podcast. Od roku 2017 je držitelem titulu Microsoft Most Valuable Professional v oblasti Development Technologies a certifikovaným Xamarin Developerem.

Co čekat od C# 7, 7.1, 7.2, 7.3 a 8.0.

10:55 – 11:40

C# v poslední době velmi rychle přidává nové funkce. Malé funkce v minor verzích, ale připravuji se i velké změny do major verze (verzí). Co je tedy dostupné v C# 7, 7.1, 7.2, 7.3 a jak to začít používat. A co nás čeká dál a hlavně ve verzi 8.0?

Jiří Činčura
Microsoft MVP

Jiří Činčura je nezávislý vývojář a konzultant se zaměřením na datové a business vrstvy, jazykové konstrukce, paralelizmus a databáze. Od roku 2009 působí jako odborný lektor Počítačové školy Gopas se specializací na Entity Framework, asynchronní a paralelní programování, cloud a Azure. Je nositelem titulu Microsoft Most Valuable Professional. Jeho články, rady, tipy a triky si můžete přečíst na www.tabsoverspaces.com.

Oběd

11:40 – 12:25

Občerstvení bude formou bufetu.

.NET Standard and Base Class Libraries

12:25 – 13:10

Co je to .NET Standard a proč bych to měl vědět? Plánujete migraci na .NET Core nebo ho již používáte a .NET Standard je Vám nesrozumitelný a proč .NET stále nemá API které právě Vy potřebujete nejvíce? Tato přednáška odtajní svět .NET Standardu a kam se bude ubírat v nejbližších letech.

Marek Šafář
Microsoft CZ

.NET veterán zabývající se prostředím .NET od roku 2002, stále pracující na jeho vylepšení pro všechny platformy. Spoluautor Mono C# kompilátoru, linkeru, základních knihoven pro Mono a Xamarin a dalších základních komponent. Momentálně působící jako Software Engineering Manager ve společnosti Microsoft.

Funkcionální programování (v C#)

13:20 – 14:05

Funkcionální programování je poslední dobou hot topic, avšak najít pro něj vývojáře se jednodušší být nezdá. Ukážeme si jakým způsobem můžete začít programovat funkcionálně postupně ve stávající C# codebase bez nutnosti vše přepisovat a hlavně proč bychom něco takového dělali.

Josef Starýchfojtů
C# Developer

Josef je studentem Matfyzu, kde se specializuje na obor Softwarového inženýrství. Krom toho se denně věnuje funkcionálnímu programování, architektuře a databázím v Mews Systems na platformě .NET.

Temná strana síly ve světě .NET Core

14:15 – 15:00

S příchodem .NET Core se vývoj v C# více a více otevírá vývojářům z jiných platforem mimo svět Windows. Pavel je jedním z těchto vývojářů a rád by navázal na téma “Dá se vyvíjet na Macu?” .NET.CZ podcastu. Ukáže jak vyvíjí aplikace v .NET Core a Xamarin Forms bez závislosti na Visual Studiu a Windows v Rideru. Předvede použití alternativy RESTu od Facebooku GraphQL. Poví své zkušenosti s integrací ASP.NET Core, Reactu a Typescript a řekne proč by se vyhnul Node Services v ASP.NET Core.

Pavel Vondrášek
Developer v Appio

Pavel je full stack vývojář. Má zkušenost s PHP s vývojem v Nette a Symfony. Dlouhodobě se zabývá vývojem webových a mobilních aplikací a přes dva roky se věnuje vývoji v ASP.NET Core a Xamarinu. Nové projekty píše v ASP.NET Core, Xamarin Forms, Reactu a Typescriptu.

Jak C# udělal z GTA V simulátor

15:15 – 16:00

Co všechno může přinést modování GTA v C# a jak pomocí něj vyrobit GTA V State of the Art simulátor. Podíváme se, jak z GTA pomocí C# získat data, který by v realitě trvalo sbírat měsíce a automatizovaně připravit machine learningový dataset s daty, která se v realitě téměř nedají získat.

Matěj Račinský
Developer

Matěj je datový vědec se zaměřením na neuronové sítě, hluboké učení a počítačové vidění. Kromě toho se zabývá vývojem webových aplikací. Vystudoval Robotiku a Umělou inteligenci na FEL ČVUT.

Afterparty v restauraci restauraci Na Kopecku

Od 17:00

Poznámka pro návštevníky: Změna programu vyhrazena.

Jak se k nám dostanete

Microsoft CZ
Vyskočilova 1561/4a, budova Delta
140 00 Praha

Nejrychleji z centra Prahy Metrem do stanice Budějovická (trasa C). Autobusová zastávka Vyskočilova.
Parkování je možné na placeném parkovišti v blízkosti areálu.

Kontakt

V případě, že byste rádi finačně podpořili akci či se chtěji dozvědět další informace. Nás můžete kontaktovat na níže uvedených adresách.

Vojtěch Mádr
madrvojtech@outlook.com
+420 728 944 917